• 1941 - 2007

 • HİKMET KİLER

  Semere-i hayat, hayırla hâd olunmaktır. İbn’ül Emin Mahmut Kemal

  Çocukların ve gençlerin eğitim ve öğretimlerinin her aşamasında bilimsel düşünme yöntemine sahip, bilgili, uygar, becerikli, milli ve manevi yönü kuvvetli insanlar olarak yetişmelerini sağlamak maksadıyla bu vakfı kuruyorum.

  12 Haziran 2007, Hikmet Kiler

  11 Ocak 1941'de Bitlis'te doğdu. 15 yaşında çalışmaya başladığı Tekel Sigara Fabrikası'ndan 1981 yılında emekli oldu. Daha sonra ticaret hayatına Bitlis'te bir bakkal dükkânı açarak başlayan Hikmet Kiler, 1984'de ailesiyle birlikte İstanbul'a göç etti.

  1994'den itibaren ticari faaliyetlerin sorumluluğunu oğulları Nahit, Vahit ve Ümit Kiler'e devreden Hikmet Kiler, Kiler Holding şirketlerinin kurucusudur. Kiler Holding bünyesinde kurulan “Hikmet Kiler Vakfı” faaliyetlerini eğitim alanındaki hizmetleriyle sürdürüyor.

  Ticarette üretmek kadar paylaşmayı da temel prensip kabul eden ve Türkiye'nin eğitimsiz kalkınamayacağına inanan Kiler Holding tüm sosyal sorumluluk ve yardımlaşma projelerini 2007 yılında kurduğu Hikmet Kiler Vakfı çatısı altında toplamıştır. Vakfın temel hedefi çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerinin her aşamasında, bilimsel düşünme yöntemine sahip, bilgili, uygar ve becerikli insanlar olarak yetişmelerini ve böylelikle meslek sahibi olmalarını sağlamaktır.