• HAKKINDA

    Hikmet Kiler Vakfı , Merhum Hikmet Kiler ve Oğulları Sn Nahit Kiler, Vahit Kiler, Ümit Kiler tarafından 12 Haziran 2007 yılında hayata geçirildi.

    Kurulduğu günden bu yana Önce insan diyerek, dürüstçe çalışmaya devam ederek ve paylaşmayı bilerek ülkemize, memleketimize faydalı birçok projeye imza attık.

    Bitlis’te 2007 yılında Hikmet Kiler Fen Lisesi ve Yurdunu inşa ederek Bitlis Milli Eğitim’e teslim ettik. Bitlis Merkez’de Hacı Hikmet Kiler ve Sevgül Kiler Camii inşasını üstlendik. Bu Camilerimizin yanına Erkek ve Kız Kuran Kursu açarak bu kursları Bitlis Müftüğü’ne kullanımına tahsis ettik. Büyük eksikliğini hissettiğimiz Taziye Evini Bitlis iline kazandırdık. Hikmet Kiler Ödülleri kapsamında Meb’e bağlı tüm okullarda ödüllü yarışmalar tertip ettik. Erozyonla mücadele için Orman Genel Müdürlüğü öncülüğünde Hatıra Ormanı oluşturduk. Bitlis ilinde Ramazan Aylarında ihtiyaç sahibi ailelere 2022 Yılında 20.000 adet kumanya dağıttık. Afrika bölgesinde su sıkıntısı yaşayan coğrafyalarda su kuyusu açma fizibilite çalışması yapılmaktadır. Ortaokullarda okuyan öğrencilerimize yönelik Fen ve Matematik Olimpiyatları düzenlemekteyiz.

    Vakfımız, Aziz vatanımızın geleceğini; ülkesine ve milletine hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiş; ahlaklı, erdemli, bilgili, vefalı, milli ve manevi yönü güçlü çağdaş bir neslin inşası için eğitim ve kültürel çalışmalar yapmaya devam ediyor.